Balinalar Kapış Kapış Alıyor! O 2 Altcoin İçin Tahmin Yapıldı

Balina hareketleri kripto para sektöründe devam ediyor. Özellikle iki altcoin için tahminler söz konusu. Ayrıntılara hep birlikte bir bakalım.

Balina bu altcoin için hamle yaptı

Blockchain takip firması Lookonchain bugün twitter’dan bir açıklama yaptı. Buna göre bir PEPE balinası 0,0000011 dolardan 227 milyar PEPE satın aldı. Üstelik balina daha önce PEPE işleminden 11,47 milyon dolar kar elde etmiş olan bir balina. Lookonchain’in gönderisi, balinanın PEPE’yi 19 Nisan 2023 ile 27 Nisan 2023 tarihleri arasında aldığını gösteriyor. O zaman meme coin’in fiyatı çok düşüktü. Bu süre zarfında 4,23 trilyon PEPE satın almak için 871 bin dolar değerinde 422 Ethereum (ETH) ve 200 bin USD Coin (USDC) harcama yaptı.

https://twitter.com/lookonchain/status/1667029472250560512

Daha sonra balina, borsanın PEPE’yi listeleyeceğini duyurmasının ardından yeni satın aldığı meme coinleri Binance’e yatırdı. Trader’a ait bir başka adres olan 0x24b0 ise borsa platformundan 12,54 milyon Tether (USDT) çekti. Zincir üzerindeki veriler, balina tarafından yapılan son alımın 0x24b0’dan gelen fonlar kullanılarak yapıldığını ortaya koydu. Adres daha önce 227 milyar PEPE satın almıştı. Son PEPE alımını yapmadan önce 0x24b0’dan toplam 5 milyon USDC almıştı. Lookonchain, bu son PEPE alımının kripto para için yaklaşan bir fiyat artışının işareti olabileceğine inanıyor.

Ethereum için beklenti

Kripto para alanında kendi kendini saklama ve merkezi olmayan finansa (DeFi) olan ilgi artıyor. Ancak halk arasında balinalar olarak bilinen en büyük borsa dışı Ethereum ($ ETH) sahipleri, bu yıl ikinci en büyük kripto para birimini istikrarlı bir şekilde biriktirerek şu anda 59,6 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan 31,8 milyon ETH’ye sahip oldular. Kripto analiz firması Santiment’in de belirttiği gibi, bu birikim ilginç ber gelişmeyi ortaya koyuyor. ABD’deki düzenleyici eylemlerin tetiklediği kripto para piyasalarında son zamanlarda yaşanan çalkantılı bir döneme denk geliyor.

Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önemli bir hamle yapmıştı. Salı günü Coinbase’e dava açmadan önce dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı dava açtı. Bu davanın şok dalgaları kripto piyasasına hemen yansıdı. Santiment’in dijital varlıklar için 2023’ün üçüncü en kötü işlem günü olarak tanımladığı güne yol açtı. Daha önemli kayıpların yaşandığı günler 8 Mart ve 17 Nisan’dı. Yaşananlar düzenleyici eylemin ardından piyasanın önümüzdeki bir ila üç hafta içindeki gidişatını belirleyecek.

SEC’in hamleleri

Özellikle kripto balinaları, SEC’in davaları ışığında kripto para birimi fiyatlarının düşmesinin ardından hızla düşüşü satın almaya başladı. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere, popüler blok zinciri analiz platformu Lookonchain’den alınan veriler ilginç bir durum ortaya koyuyor. Buna göre, Circle’ın ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’i USDC’de haberlerin çıkmasından kısa bir süre sonra önemli hareketler olduğunu gösteriyor. LookonChain, özellikle popüler kripto likidite sağlayıcısı ve ticaret firması Cumberland’ın Circle’dan 67,9 milyon USDC çektiğini ve 67,1 milyon USDC’yi başka bir büyük kripto para borsası olan Coinbase’e yatırdığını ayrıntılı olarak açıkladı.

Bir dijital varlık ve kripto para birimi ticaret platformu FalconX de kayda değer davranış sergiledi. Şirketin Circle’dan 37 milyon USDC aldığı piyasaya yansıdı. Ardından Binance’e 29,5 milyon USDC yatırdığı haberlere konu oldu. Balinalar Ethereum biriktirirken Bloomberg Intelligence Kıdemli Makro Stratejisti Mike McGlone’a göre Ethereum (ETH), 2000 doların altında sıkışmış gibi. Ona göre Ethereum için 2.000 dolar seviyesi bir direnç duvarı durumunda. Bu seviyenin aşılması kripto para birimini daha üst noktalara taşıyacak.

https://twitter.com/mikemcglone11/status/1666782404676055042

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir