CHP’den ‘Seccade’ Açıklaması: “Yoğunluk ve Telaş Nedeniyle Farkedilmemiştir”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte katıldığı bir iftar sonrasında fotoğraf çektirirken yerdeki seccadeye basması sosyal medyada çok konuşuldu. Sosyal medyaya düşen görüntü sonrasında CHP’den yapılan açıklamada ‘Yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir’ denildi. 

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere az bir süre kala Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaretlerini hızlandırdı.

Kılıçdaroğlu bu kez İstanbul platformunun düzenlediği iftar programına katıldı. İftar programında bulunan CHP Düzce Milletvekili aday adayı Azade Ay ile Kılıçdaroğlu, program sonrası görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından çekilen fotoğraf ise sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Fotoğraf karesine yansıyan görüntüde İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ve Azade Ay poz verdi. Fotoğrafta tepkilere neden olan kısım ise Kılıçdaroğlu’nun yerdeki seccadeye basıyor olmasıydı. Sosyal medyada yayılan fotoğrafın ardından tepki tweetleri atıldı.

Tepkiler sonrasında CHP kanadından gazeteci İsmail Saymaz aracılığıyla bir açıklama yapıldı. İsmail Saymaz’ın twitter hesabından paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir