Fenerbahçe eski yönetici Emre Can’dan Jorge Jesus itirafı: Kiev maçı sonrası 1-2 gün kendine sıkıntı geldi

Fenerbahçe Kulübü’nün eski yöneticisi Emre Can, transferinde büyük rol oynadığı tecrübeli Portekizli teknik yönetici Jorge Jesus’un Şampiyonlar Ligi sonrası yaşadığı üzüntüyü anlattı.

İkna görüşmelerinde de şahsen yer alan Can “Jorge Jesus, Fenerbahçe taraftarına aşık oldu. Bilhassa Dinamo Kiev’e 2-1 kaybedilen rövanş maçından sonra o kadar çok taraftara mahcup oldu ki 1-2 gün kendine güç geldi” dedi.

Dünyaca ünlü teknik yönetici Jorge Jesus’un Fenerbahçe’ye gelişinde büyük rol oynayan Emre Can yakından tanıdığı Portekizli çalıştırıcının, Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme cinsindeki Dinamo Kiev maçı sonrası büyük ıstırap yaşadığını söyledi.

Emre Can, konuştuğu bir YouTube kanalında hem Jesus’un ikna ediliş sürecini anlattı hem de tecrübeli teknik yöneticiyle ilgili bilinmeyenleri paylaştı:

“İLK GÖRÜŞMEDE ALİ KOÇ’A BAYILDI”

Can, “Hep aklımda Jorge Jesus’u bir gün Fenerbahçe’de görmek vardı. Ocak ayında irtibata geçtim. Lakin o devirde futbol bile konuşmak istemiyordu, Brezilya Karnavalı’na gitmek istiyordu. Liderimiz Ali Koç ile temasa geçip ‘Başkan ne dersin, kendisini ikna etmeye başlayalım mı?’ dedim ve o günden sonra Jesus’a ‘En azından maçlarımızı bir tahlil yap’ diye yavaş yavaş F.Bahçe’yi anlatmaya başladım. Lider Ali Koç ile manzaralı olarak konuştu ve kendisine bayıldı” dedi.