Fransızlar, Dubois’nın Galatasaray transferine şaştı!

L’Equipe 21’de Leo Dubois’nın Galatasaray’a transferini pahalandıran yorumcular “Fransa’nın en yeterli sağ beki. Kıssası akıl almaz. Bu fiyata çok âlâ bir hamle” dedi.

Galatasaray’ın Lyon’dan aldığı Leo Dubois, İstanbul’a geldi. Görüşmelerin başladığı KAP’a bildirilen 27 yaşındaki Fransız sağ bek bugün 4 yıllık imza atacak. Sarı-kırmızılılar, Dubois için 4 milyon Euro bonservis ödeyecek. Oyuncunun maaşı ise 1.8 milyon Euro olacak. Katar’daki Dünya Kupası’nda Fransa Ulusal Kadrosu’nun formasını giymek için nizamlı 11’de misyon alacağı bir kadroda oynamak isteyen, bunun için de sarı-kırmızılı kadrosu tercih eden Dubois konusunda Okan Buruk’un da ısrarcı olduğu öğrenildi.

LYON TARAFTARI DAİMA YAPIYOR

Galatasaray’ın Dobuis atağı, Fransız spor medyasını şaşırttı. Ülkenin en itibarlı spor gazetesi L’Equipe’in televizyon kanalı L’Equipe 21’de transferi pahalandıran yorumcular “Oyuncu açısından ayrılık hakikat seçim. Lakin öyküsü akıl almaz. Fransa’nın 27 yaşındaki en uygun sağ beki bir anda dışlandı. Lyon taraftarı bunu daima yapıyor. Kadro kaptanıydı. Dayanılmaz maçlar çıkardı. Ulusal kadroya gitti. İnanılır üzere değil. Bu fiyata çok uygun bir atılım. 4 milyon Euro, iç lastik parası bile değil” sözlerini kullandı.