Kendisinden ayrılmak isteyen bayanın meskenini bastı aileye kurşun yağdırdı

Gaziantep’te birlikte yaşadığı ve kendisinden ayrılmak isteyen Hamide Pir Müslim’in meskenini basan cani, Müslim’i, annesini ve kardeşi Cemil Pir Müslim’i uykuda vurdu. Cemil Pir Müslim olay yerinde hayatını kaybederken anne kızın hayati tehlikesi sürüyor. Fecî cinayetin tek şahidi olan 4 yaşındaki Merva ise o anları “Çok korktum. Yalnızca bir kişiydi. O Ümit’ti” diyerek anlattı.

Eşinden ayrılan yabancı asıllı Hamide Pir Müslim, Ümit Dur (38) ile birlikte yaşamaya başladı. Ortadan geçen 1,5 yılın akabinde bir erkek çocuğu olan anne Pir Müslim, uyuşturucu ve alkol bağımlısı olan eşinden şiddet görmeye başladı. Gördüğü şiddetten ötürü ayrılmak isteyen Pir Müslim, annesinin konutuna döndü.

Evinin önüne gelerek kendisini tekraren tehdit eden Ümit Dur’u polise şikayet eden Hamide Pir Müslim, 4 ay evvel 3 aylık uzaklaştırma kararı aldırdı.

EVİ BASIP DEHŞET SAÇTI

Ümit Dur, Hamide Pir Müslim’in kardeşi ve annesiyle birlikte kaldığı Şahinbey ilçesine bağlı Saçaklı Mahallesi’ndeki meskeni 22 Temmuz günü sabah saat 05.30 sıralarında silahla bastı. 3 arkadaşıyla birlikte meskene giren Ümit Dur, pompalı tüfekle dehşet saçtı.

Eşi Hamide Pir Müslim, eşinin kardeşi Cemil Pir Müslim (23) ile anneleri Zehra Faraç’ın (65) üzerine uyudukları esnada kurşun yağdıran Dur, olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Ümit Dur, pompalı tüfekle dehşet saçtı

KARDEŞİ ÖLDÜ KENDİ VE ANNESİ ÖMÜR GAYRETİ VERİYOR

Vücuduna isabet eden saçmalardan ötürü ağır yaralanan 2 kardeş ile anne, ambulansla Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Cemil Pir Müslim hekimlerin tüm müdahalelerine kurtarılamazken, ağır bakımda tedavi altına alınan ağır yaralı Hamide Pir Müslim ve anne Zehra Faraç 6 gündür hayat çabası veriyor.

Anne ve kızı hayat çabası veriyor

CİNAYETİN TEK ŞAHİDİ 4 YAŞINDAKİ MERVA

O esnada konutta olan Hamide Pir Müslim’in bir evvelki evliliğinden olan 4 yaşındaki kızı Merva Bozan ise dehşete düşüren anlara tanıklık etti. Annesinin dini nikahlı eşi Dur’un yaşattığı dehşeti birebir yaşayan küçük Merva; dayısı, annesi ve anneannesinin üzerine kurşun yağdırılmasını kaygı dolu gözlerle izledi. Ağır bakımda olan annesinin hayati tehlikeyi atlatmasını umutla bekleyen Merva, dehşetli cinayetin tek şahidi olarak yaşananları anlattı.

“ÇOK KORKTUM, O ÜMİT’Tİ”

Annesinin karnından vurulduğunu söyleyen Merva, “Ben uyuyordum. Annem de uyuyordu. Dayım da uyuyordu. Onu vurdu. Ben çok korktum. Yalnızca bir kişiydi. Ben onu tanıyordum. O Ümit’ti” dedi.

Cemil Pir Müslim hayatını kaybetti.

“HEPSİNİ UYUDUKLARI YERDE VURUYOR”

Katil zanlısı Ümit Dur’un Cuma günü saat 05.30 sıralarında 3 arkadaşıyla birlikte geldiğini söyleyen ağabey Yusuf Pir Müslim, birinci olarak meskenin dışardaki elektrik şarterinin kapatıldığını aktardı.

Komşularının da elektriklerini kestiklerini belirten Pir Müslim şunları söyledi:

“Amaçları etrafın karanlık olmasını sağlamak. Duvarın üzerinden içeri girip kapıyı açıyorlar. Konuta girdikten sonra birinci olarak içeride uyuyan kardeşim Güzel’i silahla vuruyor. Sonra kız kardeşim ve anneme sıkıyor.

O sırada yeğenim Merva da odada. Kızı annesinin yanından alıp kanepenin üzerine atmış. Çocuk her şeyi gözüyle görüyor. Sonra çıkıp kaçıyorlar.

Annemin durumu birinci ana nazaran biraz daha âlâ. Kız kardeşim de hâlâ ağır bakımda. Hepsini pompalı tüfekle vurdu. Kız kardeşimin durumu ağır. Hepsini uyudukları yerde vuruyor”

“UZAKLAŞTIRMA KARARINA KARŞIN GELİYORDU”

Katil koca Dur’un kendilerini aylardır tehdit ettiğini paylaşan Pir Müslim, Dur’un kendilerine “Burada kalmayın” dediğini söyledi.

2-3 sefer emniyete durumu bildirerek şikayetçi olduklarını aktaran Pir Müslim, “Polis bize ‘Bu bir şey yapmaz’ dedi. Silahla geziyordu. Alkol alıp arkadaşlarıyla buraya geliyordu. Daima rahatsızlık veriyorlardı. Biz şikayet etmiştik. Polise başvurup kardeşim için uzaklaştırma kararı almıştık. Hatta polise gidip haftalık imza atıyordu. Uzaklaştırma kararına karşın geliyordu” diye ekledi.

“ADALETİN YERİNİ BULMASINI İSTİYORUZ”

Ümit Dur’un kardeşiyle birinci evlendiği vakit bir şey olmadığını kelamlarına ekleyen Pir Müslim şöyle konuştu:

“Çocuk olduktan sonra çok değişti. Çocuk olunca bu düşünceler başladı. Alkol ve uyuşturucu husus kullanmaya başladı. Daima iş değiştiriyordu. Tertipli bir yerde çalışmıyordu. Ben annesi ve arkadaşlarıyla konuştum fakat bir şey değişmedi.

Sıkıntıları anlattım fakat düzelmedi. Biz de kardeşimizi alıp konuta getirdik. Biz bu türlü bir şey yapacağını beklemiyorduk. Lakin gelip yaptı. Uyudukları yerde canlarına kıymaya kalktı. Bunu hangi sebeple ve hangi hakla yaptı?

İnsanları gelip uyurken pompalı tüfekle vurmak nedir. Biz adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Biz devlete güveniyoruz.”

Olayın akabinde Cinayet Ofis Amirliği grupları tarafından gözaltına alınan katil zanlısı Ümit Dur, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.