Konya’da kimyasallı hücuma uğradı: Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş

Konya’nda yaşayan 28 yaşındaki Merve Küçüktekin ile kontratlı er Sabit Türk, nişanladı. Daha sonrasında çift, 1,5 yıl evvel ayrıldı.

Öte yandan Çumra ilçesine bağlı Bakkalbaşı Mahallesi’ndeki sokağa gelen Sabit Türk,  ‘Su saatine bakacağız abla’ diyerek Merve Küçüktekin’in konutunun kapısını açtırdı.

Kadının yüzü yandı

Sabit Türk, pet şişe içindeki yanıcı kimyasal maddeyi Merve Küçüktekin’e fırlattı. Yüzünde ve bedeninde yanıklar oluşan Küçüktekin, Konya Kent Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Eski nişanlı tutuklandı

Olay sonrası arabasıyla kaçan sözleşmeli er Türk, İzmir’deki birliğine dönerken Konya’nın Ilgın ilçesinde polis gruplarınca yakalanarak gözaltına alındı.

Türk, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘kasten yaralama‘ kabahatinden tutuklandı.

“Sıvıyı, Merve’nin yüzüne yanlışsız fırlattım”

Kimyasal maddeyi, aracını temizlemede kullandığını öne süren Sabit Türk, savcılıktaki tabirinde, “Kendisine ‘Aramızda yaşanmışlıklar var, gel barışalım’ dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Ben de bunun üzerine çantamda bulunan sıvıyı, Merve’nin yüzüne hakikat fırlattım.

Bu esnada eliyle yüzünü tuttu. Panikle olay yerinden kaçtım. Aracıma binip İzmir’de bulunan birliğime hakikat yola çıktım. Sırt çantamda bu sıvının bulunmasının nedeni otomobilimi temizlemek için kullanıyorum.

Aracımın paklığı konusunda titizim. Sıvıyı çantama koymak istememin sebebi kıyafetlerime ziyan vermemek içindir.” dedi.

Şüpheli etrafta müşahede yapmış

Sabit Türk’ün, olaydan 1 günü evvel, Merve Küçüktekin’in çalıştığı markete giderek, keşif yaptığı ortaya çıktı. İş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan manzaralarda Türk’ün, Küçüktekin’in çalıştığı markete giderek müşahede yaptığı görüldü.

“Psikolojik olarak şu an güzel değilim”

Deri nakliyle birlikte 4 sefer ameliyat olan ve yanık ünitesinde tedavisi devam eden Merve Küçüktekin, hala acı çektiğini belirtti.

Eski sıhhatine kavuşmak istediğini tabir eden Küçüktekin, “Vücudumda ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluşmuş. Hala da acı çekmeye devam ediyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum.

Çok sıkıntı günler geçiriyorum. Hem fiziksel hem de ruhen makûs durumdayım. 4 defa ameliyat geçirdim. 3 sefer kazıma süreci, bir de deri nakli oldum. Ruhsal olarak şu an âlâ değilim. Bunu nasıl atlatırım hiç bilmiyorum.” dedi.

DHA’nın haberine nazaran; yüzüne atılan kimyasal sıvının meskendeki demir kapının boyasını erittiğini belirten Küçüktekin, şunları söyledi:

“Kapıyı açmamla yüzüme sıvıyı fırlatması bir oldu”

“Sürekli barışmak istiyordu. Bu nedenden ötürü tehditlerde bulunuyordu. Son devirlerde bunlar biraz daha arttı. Vefatla tehdit etmeye başladı. Hayatımı mahvedeceğini söyledi.

Ben de bunun üzerine olaydan 3 gün öncesinde muhafaza kararı için başvurdum. Daha sonrasında olay günü işten geldim.

Yarım saat sonra biri, ısrarla kapımı çaldı. ‘Kim o’ diye seslendim. Ses vermedi. Daha sonra tekrar seslendiğimde ‘Su saatine bakacağız abla’ dedi. Ben de ‘1 saniye’ dedim. Su saatini açtım. Daha sonrasında da kapıyı açtım.

Kapıyı açmamla yüzüme sıvıyı fırlatması bir oldu. O anda acı hissettim. Yürüdüm, kollarım yandı. Bir mühlet sonra çığlık attım ve komşular 112 çağırdı.”