KPSS imtihanı ne vakit yapılacak? Yeni takvim ne vakit açıklanacak?

31 Temmuz’da yapılan Kamu İşçisi Seçme İmtihanı (KPSS) ile ilgili birtakım tezler ortaya atıldı.

Kamu İşçisi Seçme İmtihanı’nda (KPSS) birtakım imtihan sorularının bir yayınevinin deneme imtihanı sorularıyla tıpkı olduğuna ait savlar sonrası, soruşturma başlatıldı.

Bu kapsamda yayınevinde incelemeler yapılırken, imtihanın iptal olup olmayacağı gündeme geldi.

Bu kapsamda da yeni misyona atanan ÖSYM Lideri Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, imtihanın iptal edildiğini duyurdu.

Bu duyuru adayların emeklerinin korunacağına yönelik iletiler verirken, “KPSS imtihanı ne vakit yapılacak? Yeni takvim ne vakit açıklanacak?” soruları gündeme geldi.

Peki,KPSS imtihanı ne vakit yapılacak? Yeni takvim ne vakit açıklanacak? İşte karşılığı…

KPSS imtihanı ne vakit yapılacak? Yeni takvim ne vakit açıklanacak?

ÖSYM Lideri Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. ÖSYM Lideri Aygün’ün açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

“6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacaktır.

Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni imtihan için rastgele bir ek fiyat talep edilmeyecektir. Maksadımız tüm adaylara Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, önlemleri alarak ÖSYM’nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız.

İptal edilen ve ertelenen imtihanlara ait yeni takvim en kısa müddette kamuoyuyla paylaşılacaktır. Hiç istek etmediğimiz formda iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu şanssız süreçten ötürü tüm adaylardan özür diliyoruz.”