Meriç Irmağı’nda gün batımında oluşan kartpostallık imajlar hayran bıraktı

Meriç Irmağı hoşluğuyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Edirne’nin hırçınlığıyla ün salan Meriç Irmağı, gün batımında ortaya çıkan eşsiz görüntüsü ile görenleri büyüledi.

Osmanlı devrinde padişahlar tarafından da sıkça ziyaret edilen ve gün batımının en hoş gözlendiği ender ırmaklar ortasında yer alan Meriç Irmağı, tabiat fotoğrafçılarından da ağır ilgi görüyor.

Düğün fotoğrafı için de tercih ediliyor

Güneşin batışı sırasında nehire yansıyan kızıllık kartpostallık imajlar ortaya çıkarırken, o anlara şahit olan vatandaşlar da bol bol fotoğraf çektiriyor.

Öte yandan masalsı görüntünün oluştuğu anlar, düğün fotoğrafı için de tercih ediliyor.

“İstanbul’dan geldik”

Dış çekim için İstanbul’dan Edirne’ye geldiklerini belirten Murat Aydın, “Bu eşsiz görüntünün hoşluğundan faydalanabilmek için İstanbul’dan geldik ve çok hoş fotoğraflar çekildi” dedi.

Görkem Özkuru da, “Meriç Irmağı ve Meriç Köprüsü kültürümüzün yüzyıllardır modülü. Güneş batımında da çok hoş fotoğraf çıkıyor” diye konuştu.

Tarihi köprüler görsel şölen sunuyor

İHA’nın transferine nazaran; Fotoğrafçı Güray Muhçu, Meriç Nehri’nde gün batımı fotoğrafı için ağır talep olduğunu tabir etti.

Meriç Nehri’nde gün batımının akabinde tarihi Meriç ve Tunca köprülerinde “kırmızı-beyaz” ışıklandırma yapılıyor. Işıklandırılan tarihi köprüler, görsel şölen sunuyor.

Gün batımını izlerken çok memnun olduklarını söyleyen Muhammet Aras, tarihi köprülerin de ışıklandırılmasıyla ortaya eşsiz bir hoşluk çıktığını görünce arkadaşlarıyla köprüyü izlediklerini anlattı.