Meteoroloji’den yüksek sıcaklık uyarısı: Mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülkenin kuzey kesitlerinin kesimli ve yer yer çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli etrafları ile vakitle Van’ın doğu kesitleri, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale etrafları ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesitlerinin lokal olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az

Hava sıcaklığının Trakya’da biraz azalacağı, başka yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde, doğu bölümlerde yer yer mevsim normalleri altında, başka yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç bölümleri, Doğu Anadolu’nun batısı ile Adıyaman etraflarında yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar üzere yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.hav

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu, vakitle modüllü ve çok bulutlu, vakitle Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgârın, kıyı bölümlerinde kuzeyli taraflardan kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgârın iç bölümlerde kuzeyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, vakitle yer yer kesimli bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Kesimli, doğu bölümlerinin yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kısımlarının yer yer modüllü bulutlu, vakitle Van’ın doğu kısımlarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgârın, batı kısımlarında kuzeyli taraflardan yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın Adıyaman etraflarında kuzeyli istikametlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)