Seferihisar’da belediyenin işini esnaf yaptı

İzmirli esnaflar, CHP’li belediyenin vazifelerini yerine getirmemesi üzerine kolları sıvadı.

Seferihisar ilçesindeki sanayi sitesi esnafı, çukurları ve bozuk yolların onarılması için tekraren belediyeye başvurdu.

Tozdan topraktan bıkan esnaf, iş başa niyet devayı beton mikseri çağırmakta buldu.

Belediyenin işini esnaf yaptı

İş yerlerinin önündeki çukurlar ve bozuk yolların sebep olduğu toz yüzünden mağdur olduklarını lisana getiren esnaflar, gelen mikserle çukurları betonla doldurdu.

“Burası olduğu üzere aylardır çukur”

Bozuk yoldan kalkan tozun işlerine de ziyan verdiğini lisana getiren sanayi esnafı Hüseyin Akan, “Bu toz her gün araçlarımızın dükkanlarımızın içinde, mobilyacı arkadaşlarımızın mobilyalarına nüfuz ediyor. Rahat bir durumumuz yok, yapacağız diyorlar; ancak ne vakit yapacakları belirli değil bekliyoruz, resmî kurumları hangisi yapacaksa artık. Şurası olduğu üzere aylardır çukur. Araçlar geçerken toz oluyordu. Beton arabasından beton indirtip burayı düzelttik. Süreksiz olarak yaptık gerçi, tahlil değil yani her gün toz içindeyiz” diye konuştu.

“Toz içinde kalıyoruz”

Yolun üretimi için müracaatlarda bulunduklarını lisana getiren sanayi esnafı İsmail Şahin de, “Dün burayı çukur olduğundan betoncuya söyledik. Betoncu da geldi sağ olsun mikserle beton döktü. Tek isteğimiz bu yola hoş bir asfalt atılması. Kamyonlar geçiyor, toz içinde kalıyoruz burada” diyerek mağduriyetlerini lisana getirdi.

Seferihisar esnafı kendi işini kendi görüyor

Seferihisar sanayi sitesi esnafı, yollarını daha evvel de kendi imkanlarıyla tamir etmişti.

Kum ve parke taşı ile dükkanlarının önünü onaran esnaf, kendi işini kendi görmüştü.