Sıvı yağlarda büyük indirim! Bu fırsatı kaçıran pişman olur: 1 litrelik Ayçiçek yağı 99 TL, alan yaşadı

Yükselen yağ fiyatları sonrası vatandaşlar indirimli eserleri araştırmaya başladı. Her ne kadar muhakkak bir oranda indirim yapılsa da vatandaşlar bundan pek mutlu olmuyor. Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Marketlerinde indirim olacağını söylemişti. Şuan için Tarım Marketlerde 5 litrelik yağ 135 TL’den satılıyor. Bugün başlatılan bir kampanyada ise 4 litre sıvı yağ yalnızca 99 TL’den satılıyor. Bu fırsatı kaçıran pişman olur! Yalnızca bir hakkınız var. İşte kampanyanın ayrıntıları…

AYÇİÇEK YAĞLARINDA DEV İNDİRİM

Trendyol Market’te başlatılan kampanyaya nazaran 4 litrelik Yudum markalı Ayçiçek yağı 174,90 TL’den 139,90 TL’ye düştü. Birebir vakitte birinci sefer buradan alışveriş yapacak olanlara bir indirim daha yapılacağı belirtildi.

SADECE BİR SEFER ALABİLECEKSİNİZ!

Öte yandan Trendyol süratli markette 4 litrelik yudum ayçiçeği yağı birinci alışverişlere özel sepette 99 TL’den satışa sunuluyor. Lakin her hesaptan yalnızca bir defa satın alınabilecek. Birebir vakitte o hesabın birinci alışverişi olması gerekecek.

YAĞLARIN İNSAN BEDENİNE YARARLARI

Yağlar insan bedenindeki hücre, doku ve organların yapılarında yer aldıklarından, ömrün sürdürülebilmesi ve bedenin değişik fonksiyonlarını sağlıklı bir formda yerine getirebilmesi için, alınması gereken besin öğeleridir.

Yetişkin insan bedeninin ortalama %18’i yağdır. Genelde bayanların bedeninde erkeklere nazaran daha çok yağ bulunur. İnsan harcadığından çok yediğinde bedenin yağ oranı artar, harcadığından az yediğinde ise azalır. Bu nedenle beden yağı, insanın esas güç deposudur. Güç kaynağı kâfi alınmadığında, bedendeki yağ deposu kullanılır.

  • Yağ en çok güç veren besin öğesidir.
  • Vitaminlerin bir kısmı bedene yağla alınır.
  • Yağ mideyi yavaş terk ettiğinden doygunluk hissi verir.
  • Derialtı yağı beden ısısını denetim eder ve süratli kaybını önler.
  • Yağın yapı taşlarının kimileri, bedenin nizamlı çalışmasında aktifliği olan birtakım hormonların üretimi için gereklidir.