Son Dakika: 81 vilayette okul etrafında denetim!

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı işçinin iştiraki ile 81 vilayette eş vakitli olarak Asayiş, Çocuk, Narkotik, TEM ve KOM ünitelerinden oluşturulan karma takımları ile bugünden itibaren beş (5) gün boyunca Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim Uygulaması yapılacak.

07:30-18:00 saatleri ortasında, okulların giriş çıkış ve öğlen ortası saatlerindeki yoğunluk göz önünde bulundurulmak suretiyle kontrol müddeti en az 2’şer saatlik dilimlerden oluşan 3 dönem halinde planlanarak tüm ilkokul, ortaokul, lise ve öğrenci yurtlarının yakın etrafında okulla alakası bulunmayan kuşkulu şahıslara yönelik ve bu yerlerin yakınındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamülleri satışı yapılan yerler, alkollü yerler, tez ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb. umuma açık yerler denetlenecek.

Ülke genelinde yıl uzunluğu sürecek bu kontroller okulların açıldığı bu hafta ise 5 gün boyunca ağırlaştırılacak. 5 günlük ağır kontrolde Emniyet ve Jandarma ünitelerinden oluşturulan 16 bin 948 karma takım ile 56 bin 948 işçi iştirak sağlayacak. 

KAYNAK: HABER7