TFF binasına silahlı hücum: 2 kuşkulu mahkeme tarafından tahliye edildi!

TFF’nin Riva’da bulunan binasında 1 Eylül 2022 tarihinde saat 17.50 sıralarında gerçekleşen olayda binaya 5 adet mermi isabet etmişti.

Binaya ateş edilmesiyle ilgili soruşturmada olay sırasında ve sonrasında alkollü oldukları tespit edilen şüpheliler C. U. ile O. G., Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulandı. Polis soruşturma kapsamında bu şahıslarla irtibatlı olduğu tespit edilen H.Ç.’yi de yakaladı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde şüpheliler bugün Beykoz Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılıkta tabirlerinin akabinde C. U. ve O. G. ‘adam öldürmeye teşebbüs’ hatasından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Öbür kuşkulu H.Ç ise özgür bırakıldı.

MAHKEME KARARINI VERDİ

TFF’nin Riva’daki binasına silahlı hücumda şüphelilerden C. U.’nun konutu terk etmeme kaidesiyle tahliyesine, O. G.’nin de hür bırakılmasına karar verildi.

İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI

Olayda silah kullandığını itiraf eden gümrük müşaviri C. U. polisteki sözünde “Çok alkollüydüm. Bunun tesiriyle havaya ateş ettim. Katiyen federasyon binasını amaç almadım. Çok pişmanım

TFF BİNASINA 5 MERMİ İSABET ETMİŞTİ

POLİS SAAT 21.00’DE SALDIRGANI GÖZALTINA ALDI

Yapılan çalışmalarda kısa müddet içinde olayı gerçekleştiren kişinin gümrük müşavirliği yapan C. U. olduğu tespit edildi. Polis grupları şüphelinin Riva’daki villasına gittiklerinde, olay yerinde olduğu belirlenen O. G.’yi gözaltına aldı. O. G.’nin, C. U.’yu yemek yemesi için Riva merkeze bıraktığını söylemesi üzerine takımlar bu tarafa kaydırıldı. Riva merkezden olay yerine hakikat yürüyen C. U. saat 21.00 sıralarında gözaltına alındı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI BİRİ SÖZÜ ALINIP ÖZGÜR KALDI

Olay sırasında ve sonrasında alkollü oldukları tespit edilen şüpheliler C. U. ile O. G., Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulandı. Polis soruşturma kapsamında bu şahıslarla irtibatlı olduğu tespit edilen H.Ç.’yi de yakaladı. Olayla ilgili gözaltına alınan bir kişi daha ise savcılık talimatıyla tabiri alındıktan sonra özgür bırakıldı.

POLİSTEKİ SÖZÜNDE KABAHATİNİ İTİRAF EDİP “PİŞMANIM” DEDİ

Gasp Ofis Amirliğinde söz veren ve cürmünü itiraf eden C. U. poliste verdiği sözünde “Olay sırasında çok alkollüydüm. Bu durumun tesiriyle havaya ateş ettim. Mutlaka Federasyon binasını ya da öteki bir yeri maksat almadım. Olayın akabinde çıkan karışıklıktan korkup arabaya binerek oradan ayrıldım. Yaptığıma çok pişmanım” dedi.

SİLAHIN DOMATES TARLASINDA BULUMASINI KAMERALAR KAYDETTİ

Şüphelinin kendisini yakalayan polislere “Silahı yüzen meskenin ardında bulunan sazlık alana attım” tabirinin ise palavra olduğu ortaya çıktı. Polis gün uzunluğu dalgıçlarında katıldığı arama çalışmalarında silahı bulamadı. Lakin daha sonra C. U’nun villasının içinde bulunan domates bahçesinde toprağa gömülü halde siyah bir beze sarılan iki adet tabanca ve 12 mermi ele geçirildi. Bu silahlardan birinin olayda kullanılan silah olduğu belirlendi. Silahların bulunduğu anlar bir cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Olayla ilgili gözaltına alınan öteki kuşkulu O. G. ise “Yüzen meskende C. U. ile birlikte oturuyorduk. Ben bir orta dışarı çıktım. Geri döndüğümde C. abi bana makûs bir şey yaptığını söyleyerek arabayla oradan ayrılmamızı istedi. Birlikte onun konutuna geldik. Daha sonra kendisini yemek için merkeze bırakmamı istedi. Ben de onu bıraktım. Geri döndüm. Üzerimi değiştirip onun yanına gitmeye planlarken polisler geldi” dediği öğrenildi.

SİLAHLARIN BALİSTİK İNCELEMESİ SÜRÜYOR

Şüpheli C. U.’nun konutunda bulunan iki adet av tüfeği ile domates tarlasında bulunan iki tabanca öbür bir hatada kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

Poliste süreçleri tamamlanan daha evvelden 18 sefer polise geliş kaydı bulunan C. U. ile iki kere polise geliş kaydı bulunan O. G. ve onlarla irtibatlı olduğu belirlenen H.Ç. adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adliyeye giderken “Neden ateş ettiniz” sorusuna karşılık vermediler.