TikTok’tan Yok Artık Dedirten Özellik! Müzik severler buna bayılacak

Popüler medya platformu TikTok, yediden yetmişe tüm herkesin kullandığı bir platforma dönüştü. Bilhassa görüntülerde kullanılan müzikler tanınan hale gelmeye başladı.

TİTOK’TAN DEV BİR ATAK DAHA

Konuyla ilgili harekete geçen TikTok’un çatı şirketi ByteDance, TikTok Music markasının tescili için Mayıs ayında Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi’ne başvurdu.

KULLANICILARINA SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK ALANI

Başvurunun ayrıntılarına nazaran TikTok Music kullanıcıları platformda birebir vakitte müzik dinleyebilecek, paylaşabilecek ve indirip satın alabilecek. Bunla da kalmayan TikTok, kullanıcıların müziklere yorum yapmasına ve canlı görüntü paylaşmasına müsaade verecek.

TİKTOK MUSİC İLE TIPKI ÖZELLİKLERE SAHİP OLACAK

2021 Kasım ayında TikTok Music markasının tescili için Avustralya’da da müracaatta bulunan ByteDance, Hindistan, Brezilya ve Endonezya üzere ülkelerde ‘Resso’ isimli bir müzik yayın uygulamasına da sahiptir. Şuan etkin olarak hizmet veren platform, aslında TikTok Music için düşünülen özelliklere sahip.

TİKTOK’TA VİRAL OLDU

Öte yandan TikTok’ta ortaya çıkan yeni akım, hırsızların gözdesi oldu. Kısa görüntüler olarak yayımlanan “Kia Challenge” görüntüleri, sırf bir USB şarj kablosu kullanarak bir otomobilin nasıl çalınacağını anlatıyor.

HIRSIZLIK 2 KAR ARTTI

Videoaların viral olmasıyla ABD’de otomobil hırsızlıklarının sayısı arttı. ABD’nin Wisconsin eyaletinde görüntüler tanınan olduğu günden bu yana, Hyundai ve Kia modellerinin çalınmasının otomobil hırsızlıklarının yüzde 66’sını oluşturduğu açıklanırken, sayıların geçen yıla oranla yüzde 2500 oranında arttığı açıklandı.

“KİA CHALLENGE” GÖRÜNTÜLERİNİN KONUSU NE?

Milyonlarca takipçisi bulunan TikTok hesabı 414HypeHouse dahil birçok kullanıcı tarafından paylaşılan görüntüler, Kia ve Hyundai marka araçları amaç alıyor. Görüntülerde, USB kablosu kullanarak araçlar çalıştırılıyor. Birtakım görüntülerde “Kia Boys” olarak isimlendirilen hırsızlar, çalıntı otomobillerde dolaşıyor hatta onları çarpıyor.