SEC Savaşından Hangi Altcoinler Kârlı Çıkar? İşte Tahminler!

SEC davasının neden olduğu satışlara rağmen, LDO, LUNC ve STX gibi altcoinler yeni alıcılar bulmayı başarıyor. Kripto analistleri, yasal mücadelenin ‘köklü altcoinler’ için yeni fırsatlar sağlayabileceğini öne sürüyor.

SEC davası, kar avcılarını bu altcoin’lere yönlendirdi

Haftanın Binance ve Coinbase davaları esnasında yeşilde kalmayı başaran coin’lerden biride XRP oldu. 13 Haziran’da Hinmann belgelerinin kamu oyuna açılmasını bekleyen Ripple, haftalık kazancını %2,5 civarında yeşilde tutuyor.

Yazım sırasında, XRP son 24 saatte %0,64 yükseldiği 0,52 dolar bölgesinde işlem görüyor. Önceki haftaya göre Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) keskin düzeltmeler yaşarken, XRP fiyatı nispeten yükseliş eğilimi içerisindeydi.

SEC’in davaları, Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve daha pek çok coin’i mercek altına aldı. Bu kripto para birimleri ABD’de menkul kıymetler olarak etiketlenme riskiyle karşı karşıya. Bu nedenle çoğu kripto borsası bir süreliğine bu kripto para birimleriyle ilişkisini kesebilir.

Binance.US, düzenleyicinin tabiriyle bu ve diğer “kripto para menkul kıymetleri” üzerindeki alım satımı durdurmaya başladı. Sonuç olarak, fiyatlar acı çekiyor ve kısa vadede aşağı yönlü hareketler öneriyor. Olumlu haber, Binance.US’in delist edeceği işlem çifti sayısını 10’a kadar indirmesi.

“Köklü altcoinler yeniden yükselebilir”

Kripto analisti Daan Crypto’ya göre, Bitcoin ve Litecoin gibi köklü altcoin’ler, SEC fırtınasının en büyük faydalanıcıları olabilirler. Daan Crypto, yeni bir tweet’te bu konu hakkında şunları yazıyor:

Bence bu paraların zirveye çıkıp çıkmayacağını bilen bazı akıllı insanlar olabilir ve bazı harika indirimler alabilirler. Kolay yolu (çan eğrisinin sol tarafı) seçmeyi ve öngörülebilir gelecek için diğer kripto paraları takas etmeyi tercih ederim.

https://twitter.com/DaanCrypto/status/1666766664422027264

Analist, yatırımcıların Bitcoin’e ve Litecoin gibi diğer “köklü kriptolara” bağlı kalmalarını tavsiye etti. ABD’deki SEC ve diğer düzenleyici kurumlar, BTC’nin kendi yasaları uyarınca bir emtia olduğunu ima ediyor. Bununla birlikte, bu kripto paralar zaten yeni kripto para birimlerinden daha net bir statüye sahip.

XRP’ye dikkat

Uzun vadede, Ripple’a karşı SEC davası nihayet karara bağlandığında veya karara bağlandığında, XRP ve diğer altcoinler büyük olasılıkla ralli yapacaklar. Daan Crypto’ın beklentilerine göre:

Ripple kazanırsa, temelde SEC tarafından menkul kıymet olarak adlandırılan her altcoin’de bazı büyük ralliler bekleyin. Projenin kendisini beğenmeseniz bile XRP için tezahürat yapın. Burada herkesin mücadelesini veriyorlar.

Ripple’dan üst düzey yöneticilere göre, dava sonucunun çok yakında ortaya çıkma ihtimali var. Bu arada, yatırımcılar eski kripto paralar üzerinde pozisyon alarak bir miktar kar elde edebilirler. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere 13 Haziran, Ripple ve Binance’in SEC duruşmasının kesiştiği tarihi bir gün olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir